KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13526406
*
nr 1352 6406
Peter Schou
(1844-1914), Danmark
Oljemålning, Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 18:25:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 10:27:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt ej signerad europa norden olja olja på duk oljemålning peter schou skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Peter Schou
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
nr 1352 6406
Peter Schou
(1844-1914), Danmark
Oljemålning, Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/10 10:27:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt ej signerad europa norden olja olja på duk oljemålning peter schou skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



